Michał Jurecki ambasadorem akcji

Z dumą informujemy, że akcję „Jestem kobietą więc idę. Mammografia” wsparli Michał i Joanna Jurecccy. Piłkarz ręczny PGE Vive Kielce zdecydował się zostać ambasadorem, skierowanej do mężczyzn, jesiennej odsłony kampanii. Pod hasłem „Twoje życie. Moja sprawa. Twoje życie. Męska sprawa” małżeństwo Jureckich przypomina, że zdrowie to coś, o co musimy dbać wspólnie.

Nie ma ważniejszej rzeczy niż zdrowie. Mamy dwie córeczki i one w przyszłości też mogą być narażone na różne choroby. Dlatego dziś chcę zaapelować do mężczyzn, żeby wspierali swoje żony i partnerki. Nie tylko na etapie choroby, ale każdego dnia, zachęcając je do regularnego wykonywania badań profilaktycznych – komentuje swój udział w akcji Michał Jurecki.

Joanna Jurecka podkreśla zaś znaczenie akcji „Jestem kobietą, więc idę. Mammografia”.  – Każda kobieta powinna regularnie się badać, a niestety często o tym zapominamy i bagatelizujemy groźbę choroby. Mam w rodzinie osoby po nowotworach i wiem, że profilaktyka może uratować życie – mówi ambasadorka.