Dzień profilaktyki

Ponad dwieście pań i panów odwiedziło podczas Dnia Profilaktyki w Galerii Echo nasze specjalne stanowisko. Wszyscy dowiedzieli się, jak przebiega mammografia, uczyli się wykonywać samobadanie piersi. Swoją wiedzą dzieliły się pielęgniarki oraz położne z wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu nowotworów. Każdy otrzymał również pakiet gadżetów edukacyjno-informacyjnych przypominających o profilaktyce. Chętne panie zapisały się na darmowe badanie w dogodnym dla nich terminie.

Październik to miesiąc Walki z Rakiem Piersi. Kobiecy biust jest najczęściej atakowanym przez nowotwory narządem, a liczba zachorowań rośnie z roku na rok. Galeria Echo wspólnie z organizatorami kampanii „Jestem kobietą więc idę. Mammografia” już 14 października będą przypominać wszystkim Paniom, że profilaktyka może uratować życie.

Mammografia daje ponad 90% skuteczność wykrycia nowotworu, ale wciąż wiele kobiet nie decyduje się na jej wykonanie. Dlatego właśnie zespół kampanii „Jestem kobietą więc idę. Mammografia” postawił na edukację. Informowanie kobiet, czym jest badanie profilaktyczne i wyjście naprzeciw ich potrzebom – to zadanie do spełnienia.

Jednocześnie informujemy, że wciąż odbywają się nasze spotkania edukacyjno–informacyjne. Odwiedzamy sołectwa, aby uświadamiać kobiety, mówić im czym są zagrożenia onkologiczne oraz zapraszać je na badania profilaktyczne. W załączniku znajdziecie Państwo harmonogram spotkań na najbliższy miesiąc oraz kilka zdjęć z tychże.