Rak to twój biznes

Ruszyła akcja „Rak to twój biznes. Firmy przeciw nowotworom”.

Skierowana jest do pracodawców z terenu Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego i realizowana będzie przez Stowarzyszenie PROREW wraz z partnerami w ramach projektów „Jestem kobietą, więc idę. Mammografia” i „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia”.

Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości kobiet o systematycznej potrzebie badań profilaktycznych piersi oraz szyjki macicy i jajników. W każdym roku ponad 78 tysięcy otrzymuje negatywną diagnozę, z czego 40 tysięcy przegrywa walkę z chorobą nowotworową. Najczęstszą przyczyną śmierci jest właśnie zbyt późne wykrycie raka. Statystyki w regionie świętokrzyskim nie napawają optymizmem – nasz region plasuje się na końcu listy wykonywania badań profilaktycznych. Dlatego beneficjenci projektu wspólnie ze Świętokrzyskim Związkiem Pracodawców Prywatnych Lewiatan i Świętokrzyskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia dołożą wszelkich starań, aby zmienić negatywne statystyki i wziąć odpowiedzialność za zdrowie kobiet.

Pracodawca, biorąc udział w projekcie „Rak to Twój biznes Firmy przeciw nowotworom” zyska status firmy świadomej onkologicznie, co potwierdzone zostanie certyfikatem sygnowanym przez instytucje współpracujące przy projektach „Jestem kobietą więc idę. Mammografia” oraz „Jestem kobietą więc idę. Cytologia”. Przeprowadzone zostaną przez profesjonalny zespół edukatorów onkologicznych spotkania edukacyjno-informacyjne zarówno dla Pań, jak i Panów. Kobiety będą mogły poddać się bezpłatnym badaniom mammograficznym i cytologicznym oraz podstawowej morfologii krwi w wyznaczonym dla całej załogi terminie – bez kolejek, bez dodatkowej potrzeby umawiania się na godzinę, bez zbędnego stresu. Dla firm spoza Kielc przewidziany jest również darmowy transport na badanie i powrót.

Projekty „Jestem kobietą, więc idę. Mammografia” i „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia” współfinansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.